هميشه منطقی باشيم

c%20pretty%20hen.jpg

یه دوست خوب دارم که کارش خیلی درسته و خیلی انسان فرهیخته و زیبا اندیشی است . چند روز پیش با هم صحبت می کردیم جملات زیبایی رو اشاره کرد که حیفم اومد اون رو برا شما خوانندگان محترم تعریف نکنم  فقط یه خواهش داشتم که خیلی با دقت به این موضوع فکر کنید و بعداخود شما به مثالهای رفتاری همانند آنچه اینجا اشاره شده است در زندگی شخصی خودتون تامل کنید. گمونم اگه دقیق بتونیم مطلب رو بفهمیم این امر ما رو در راحت تر زندگی کردن خیلی کمک کنه و اما اصل موضوع:

یه نفر یه روز تو یه جایی همینطوری یه نفره دیگه رو میبینه با هم سلام و احوال پرسی میکنن بعد نفر اول به دومی میگه آقا شما خروس هستید؟ دومی میخنده میگه نه اقا من آدمم!  اولی میگه من که گمون کنم شما خروس باشین دومی میگه نه عزیز من آدمم و با منطق هستم میدونم که خروس هم نیستم اولی میگه نه شما شکل و شمایلتون خیلی شبیه خروسه دومی میگه نه عجب آدمی هستید شما لطفاْ درست صحبت کنید من که ادم هستم خروس هم نیستم.

اولی باز اصرار میکنه و دومی هم میگه آقا خروس پر داره نک داره من پوست دارم و دماغ دارم دهن دارم من کجا شبیه خروسم اولی می خنده و میگه می دونم از حقیقت ناراحت میشین و لی شما جاهای از بدنتون پر داره ! دومی میگه نه آقا ببین من الان پیراهنم رو در میارم و شما میبینید که من پر ندارم و بعد پیرهنش رو در میاره . اولی میخنده و میگه منظورم سینه هاتون نبود شما پاهاتون پر داره خلاصه دومی شلوارش رو هم در میاره میگه ببین من نه پر دارم و نه دم . اولی میگه اقا شما درسته دم ندارین اما دم شما رو بریدن و اگه دقیق تر نگاه کنین جای بریدن دمتون رو هم میتونین ببینید .دومی میگه خدایا منو گرفتار کی کردی من که ادم منطقی و درستی بودم این یارو از کجا پیداش شد که به من بگه تو خروسی من که اصلا خروس نیستم الان هم که خودمو لخت لخت کردم و هیچ پری هم رو بدنم نیست ولی نمی تونم این یارو اولی رو قانع کنم .اولی میگه آقا میبخشید ولی به نظرم شما قطعاْ خروس هستید و هیچ شکی ندارم !!

دومی کمی بیشتر فکر میکنه خودشو میبینه که بدون لباس داره از سرما میلرزه و می خواسته به اون اولیه ثابت  کنه که ادمه نه خروس یه کم بیشتر فکر میکنه میبینه از اول اون آقا اولیه بصورت غیر منطقی و ناصحیح حرف میزده و رفتارش هم باعث شده که خودش (یعنی آقا دومیه) هم رفتارش منطقی و نرمال نباشه و مجبور شده برای اینکه به اون بقبولونه که ادمه خودش لخت بشه و لخت تو خیابون واسه و انرژی زیادی رو هم برای قبولوندن حقیقت به ادم اولیه خرج کنه و خسته بشه. اون بازم فکر میکنه و میگه آقا اصلاْ من چرا باید به حرف غیر منطقی گوش بدم بعدش میگه  :   اصلاْ من خروس هستم!!!

اولیه میگه آفرین من می دونستم از اول و خدا حافظی میکنه و میره . بهمین سادگی  دومیه از شر اولیه راحت میشه! میدونی چرا چون:

دومیه درک کرده بوده که چرا باید با یه ادم غیر منطقی و بی درک دهن به دهن بشه و مجادله کنه مجادله وقتی مفهوم داره که طرفین بحث به یه اصول و یا منطقی پایند هستند اگر نباشن اون  مجادله فایده ندارد و هیچ نتیجه ای نداره درست مثل اینه که بخواهی یه مسئله ریاضی رو اثبات و حل کنی اما به اصل جمع و تفریق و ضرب و تقسیم اعتقادی نداشته باشی !

اگر وارد بحث غیر منطقی با یه ادم غیر منطقی بشی ممکنه خودتون هم مثل اون غیر منطقی بشین و انرژی زیادی رو هم تلف کنید انرژی که می تونین برای کارهای دیگه صرف کنید و ازش بهره بیشتری ببرید.بهتر بحث نکنید و انرژیتون رو برا چیزای بهتر حفظ کنید ضمناْ بدونید انسانهای منطقی و غیر منطقی رو با نحوه سوال کردنشون می توان شناخت . اگه سوال خیلی دور از ذهن بود و پایه ای عقلانی نداشت دنبال پاسخ رفتن به اون نباشید چونکه هم اون رو نمی تونید قانع کنید و هم اینکه ممکنه خودتون هم برای ثابت کردن غیر منطقی بودن سوال به کارهای غیر منطقی دست بزنید.

یه نکته دیگه یادتون باشه

آدم خواب رو میشه بیدار کرد ولی آدمی که خودش رو به خواب بودن زده رو سخت می شه بیدار کرد!

/ 0 نظر / 12 بازدید