دوست

به موضوعات اخلاقی و احساسی و خیلی کم به موضوعات روز توجه میکنه و سعی میکنه حیاط خلونی باشه تو زندگی نویسندش که هر چه تو دلش هست و تو زندگی واقعی نمی تونه بگه اینجا بهش اشاره کنه شاید برا بقیه هم خوندنش مفید باشه

 

می دانيد چرا وبلاگ می نويسيم حتماْ می دانی ولی با هم دانسته هايمان را مرور می کنيم .وبلاگ می نويسيم چون که:

 1. نياز به حياط خلوت زندگی داريم
 2. هر چه در زوايای ذهنمان مخفی شده و ترس از فراموشيش را داريم در يک محل مطمئن ذخيره می کنيم
 3. کسی ما را نمی شناسد ؛نه به چشمهايمان خيره می شود تا درون ما را کنکاش کند و نه ما می ترسيم که حرفمان را باور نکنند.تعارف نمی کنيم و بخاطر قيد و بندهای کاذب نا خواسته سخنان خود را سانسور خجالتی و يا ملاحظه کاری شخصيتی نمی کنيم . تایپ کلمات هر جا خواست ما را می برد و در مقابل آنچه که می نويسيم نيز بجز در مقابل وجدان خودمان در مقابل کسی ديگر مسئوليتی نداريم. پس در دادگاهی قرار می گيريم که حاکمی عادل و هم چيز دان در ارتباط با خودمان در آن اظهار نظر می کند .خود خود را می سنجيم.
 4. بدنبال دوستانی ناشناخته می گرديم شايد تجارب بسيار دوستان حقيقی ما را سوق می دهد که بدنبال دوستانی مجزای بگرديم شايد که آنان ما را آنطور که می خواهيم درک کنند و بفهمند.
 5. فکر می کنيم از آنچه هستيم معروف می شويم و يا در حال تحکيم کردن پايه های معروفيت خود هستيم . بدنبال اشتهاری ساکت و آرام می گرديم و در بعضی موارد می خواهيم در ابتدا مشهور شويم و سپس ما را بشناسند . شايد هم ترس از شکست اشتهار ما را متمايل می کند که قبل از نشر مقاله ای در روزنامه ای نه آنچنان معروف و يا قبل ازسخنرانی در جمع کوچکی که تقريباْ فرد مهمی هم در آن نيست دوست داريم در وبلاگهای درندشت پرسه بزنيم.
 6. با نوشتن وبلاگ احساس می کنيم بطور رسمی به جامعه متمدنين پيشرفته که خيلی چيزها می دانند و از لحاظ سطح سواد بالاتر از بقيه هستند عضو می شويم.
 7. گوشه دفتر تنهايی خود را خط خطی می کنيم.
 8. عشق می ورزيم به معشوقی که او را نمی شناسيم
 9. خواب آرام خفته گان را مشوش می کنيم .
 10. رسالتی را که هيچ کس به ما نسپرده است الا خودمان اجرا می کنيم 
 11. دوست داريم وبلاگ بنويسيم

بقيه موارد رو تو بنويس چرا وبلاگ می نويسيم؟ حتماْ يک پاسخ به پاسخ های من اضافه کن شايد جواب اصلی اين چرا آن باشد.

   + رضا ; ۱:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٤/۸/٢٧
comment نظرات ()